Doradztwo

Strategie i plany rozwoju firm

Chcesz rozwijać swój biznes, tworzyć nowe strategie, zmieniać model działania, wchodzić na nowe rynki? Przedyskutujemy możliwości i zaproponujemy plan działania. Nasz liczny zespół oraz szeroka sieć zewnętrznych specjalistów wspiera organizacje w wielu obszarach.

pracownicy Lech Consulting
zdjęcie pieniędzy

Ocena potencjału firmy

Pomysłu oraz procedury przygotowania do absorpcji środków unijnych.

Nie korzystałeś jeszcze z dotacji unijnych, nie wiesz, czy masz szansę na dotację i co należy zrobić, aby środki zewnętrzne wsparły rozwój Twojej organizacji?

Skontaktuj się z nami i przedstaw swój pomysł. Porozmawiamy o Twojej sytuacji i przygotujemy odpowiedni plan i rekomendację.

Doradztwo w zakresie transformacji cyfrowej i przemysłu 4.0.

Chcesz rozwijać swoją firmę w zakresie nowych technologii? Nie wiesz jakie możliwości niosą ze sobą rozwiązania z tzw. Przemysłu 4.0? A może myślisz o robotyzacji i automatyzacji produkcji?

Wraz z naszymi partnerami technologicznymi przeprowadziliśmy kilkadziesiąt projektów w ww. obszarze. Tobie również przygotujemy plan ucyfrowienia i robotyzacji oraz obliczymy korzyści, które on przyniesie.

Planeta

Zazielenienie przedsiębiorstw 

Proces produkcyjny w Twojej firmie wykorzystuje bardzo dużo energii czy generuje znaczne odpady? Myślisz o wprowadzeniu zmian, które będą przyjazne środowisku i zmniejszą Twoje koszty? Pomagamy przestawić produkcję na model cyrkularny, współpracując ze specjalistami w zakresie efektywności energetycznej i zrównoważonej produkcji.
 

Inicjowanie i budowa procesów badawczo – rozwojowych w firmach

Projekty B+R to obecnie podstawa wdrażania innowacji w firmach i proces konieczny, aby uzyskać wsparcie na inwestycje.

Nie wiesz, jak zbudować projekt badawczy ani czy Twoja firma ma do tego potencjał? To nie problem. Doradzamy w zakresie doboru partnerów i zespołu badawczego, a także budujemy plan prac B+R, których finałem jest wdrożenie innowacji w przedsiębiorstwie.

naukowiec

Strategie dla samorządów

  • Czy Twój samorząd dysponuje aktualnymi dokumentami strategicznymi? 
  • Czy posiadasz strategię rozwoju dostosowaną do potrzeb społeczności samorządowej i dającą szansę na pozyskanie środków na inwestycje? 

Nasza firma od lat wspiera gminy/powiaty/województwa w planowaniu strategicznym, identyfikowaniu potrzeb rozwojowych oraz opracowaniu projektów dokumentów odnoszących się do różnych obszarów ich funkcjonowania.

Strategie internacjonalizacji firm

Chcesz wejść ze swoim produktem na nowe rynki zagraniczne? Stworzymy dla Ciebie strategię eksportową.

Dokonamy analizy możliwości eksportowych firmy oraz przedstawimy rekomendacje w zakresie doboru odpowiednich narzędzi promocyjnych i metod marketingowych, na podstawie zdiagnozowanych mocnych stron Twojej oferty produktowej.

wizualizacja
laptop

Audyty i projekty wzornicze

Potrzebujesz praktycznego narzędzia, który określi kierunki rozwoju Twojej firmy w zakresie nowoczesnego designu i innowacji?

Współpracujemy z zespołem projektantów doświadczonych we wzornictwie przemysłowym oraz dokonujemy analiz trendów społecznych, technologicznych i rynkowych w zakresie designu, czego efektem jest dedykowana strategia wzornicza.
 

Wnioski do Komisji Europejskiej z programu Horyzont

Przygotowujemy projekty badawczo-rozwojowe, nie tylko na poziomie krajowym, ale również te, które są składane bezpośrednio do Komisji Europejskiej. Mamy doświadczenie w aplikowaniu o dofinansowanie dla przełomowych innowacji realizowanych przez MŚP (np. EIC Accelerator), a także projektów składanych  przez międzynarodowe konsorcja przedsiębiorstw z jednostkami naukowymi z całego świata.

Pomagamy w kształtowaniu zespołów projektowych, koordynujemy prace wszystkich partnerów. Uczestniczymy w prezentacjach projektów przed Komisją Europejską