Sektor Biznesowy

Wspieramy biznes w rozwoju

Od 18 lat pomagamy firmom sektora MSP oraz dużym w rozwoju, budowaniu projektów, pozyskiwaniu i rozliczaniu dotacji. Ze względu na liczny zespół doradców obsługujemy podmioty wielu branż i typów projektów.

Skontaktuj się z nami i zobacz, co możemy dla Ciebie zrobić.

Zbudujmy razem projekt szyty na miarę Twojej firmy! Skorzystaj ze ścieżki SMART w ramach największego programu dotacyjnego dla przedsiębiorstw!

laboratorium

Projekty Badawczo – Rozwojowe

Pomożemy Ci przygotować założenia, zbudować budżet i plan prac badawczo-rozwojowych. Przeprowadzimy z Tobą projekt i doradzimy, jak efektywnie wykorzystać dofinansowanie. 

Brakuje Ci pomysłów lub odpowiedniej kadry naukowej? Współpracujemy z uczelniami wyższymi i centrami badawczo-rozwojowymi oraz niezależnymi ekspertami, ułatwiając kontakt NAUKA + BIZNES. 

Zrealizowaliśmy już kilkadziesiąt projektów B+R w konkursach takich jak: Szybka Ścieżka (NCBiR), Bony Na Innowacje (PARP) oraz z programów regionalnych.

Jak rozpocząć pracę nad projektem? Przeczytasz o tym na naszym Blogu.

Wdrożenie Innowacji i Inwestycje

Ocenimy Twój pomysł i planowane do wdrożenia innowacje. Jeśli potrzebujesz wsparcia w opracowaniu innowacji, skontaktujemy Cię z jednostką naukową. 

Zbudujemy projekt optymalny dla Twojej organizacji. Będziemy koordynować prace związane z jego wdrożeniem i pełnym wykorzystaniem dotacji. Od wielu lat aktywnie działamy w obszarze opracowywania i wdrażania innowacji, pozyskując dotacje i dofinansowania zarówno dla startupów, jak i firm działających na rynku od wielu lat. To już kilkaset projektów z wielu branż.

Chętnie pomożemy Ci w przełożeniu pomysłu na projekt, który rozwinie się w innowacyjne rozwiązanie!

hala produkcyjna

Transformacja Cyfrowa i robotyzacja

Współpracujemy z partnerami technologicznymi w obszarach tzw. Przemysłu 4.0. Jesteśmy członkami Bydgoskiego Klastra Informatycznego.

Skontaktuj się z nami, a sprawdzimy stopień rozwoju digitalnego Twojej firmy. Doradzimy, jak efektywnie wykorzystać nowe technologie i przeprowadzić robotyzację w Twojej organizacji, abyś mógł dokonać transformacji cyfrowej.

Tworzymy dla naszych Klientów Mapy Drogowe, które pozwalają opracować ścieżkę digitalnego rozwoju. Pomożemy Ci pozyskać dotację w ramach tego obszaru. Wiemy, jak zrobić to skutecznie - potwierdzają to sukcesy naszych projektów w programie pilotażowym Przemysł 4.0 i konkursie Bony na Cyfryzację.

Zazielenienie przedsiębiorstw, GOZ i efektywność energetyczna

Środki z UE są kierowane również na poprawę efektywności środowiskowej. Przeanalizujemy cykl życia Twoich produktów, od wykorzystywanych surowców do powstawania odpadu. Pozyskamy dofinansowanie na cele związane z podnoszeniem efektywności energetycznej Twojej firmy w ramach zazielenienia przedsiębiorstw.

Od wielu lat pozyskujemy dofinansowania dla firm, które przyczyniają się do lepszego gospodarowania odpadami, poprawy efektywności energetycznej oraz opracowania rozwiązań z zakresu OZE i elektromobilności. Działamy w obszarze Gospodarki Obiegu Zamkniętego, projektów z zakresu 3W oraz Zielonej Transformacji. Współpracujemy z podmiotami doradczymi w zakresie ekoprojektowania.

kula ziemska

Internacjonalizacja

Aby sprzedawać produkty za granicą, muszą one spełniać wymogi zagranicznych rynków, a także być rozpoznawalne. Przygotujemy Waszą firmę do uruchomienia działań eksportowych -razem stworzymy strategię marketingową popartą analizą i badaniem rynku, a następnie pozyskamy dofinansowanie działań promocyjnych, targów i misji. W naszej firmie powstało ponad 100 opracowanych dokumentów strategicznych . Pozyskaliśmy dotacje przekraczające już 30 MLN ZŁ na działania proeksportowe (w tym udział w targach) w konkursach takich jak: Paszport Do Eksportu, Go To Brand, Internacjonalizacja Polski Wschodniej oraz w programach regionalnych. 

Wnioski do Komisji Europejskiej z programu Horyzont

Przygotowujemy projekty badawczo-rozwojowe, nie tylko na poziomie krajowym, ale również te, które są składane bezpośrednio do Komisji Europejskiej. Mamy doświadczenie w aplikowaniu o dofinansowanie dla przełomowych innowacji realizowanych przez MŚP (np. EIC Accelerator), a także projektów składanych  przez międzynarodowe konsorcja przedsiębiorstw z jednostkami naukowymi z całego świata.

Pomagamy w kształtowaniu zespołów projektowych, koordynujemy prace wszystkich partnerów. Uczestniczymy w prezentacjach projektów przed Komisją Europejską

monety

Szkolenia i doradztwo (w tym dofinansowane)

Pozyskamy dla Ciebie dofinansowanie na szkolenia specjalistyczne oraz przeprowadzimy je w Twojej firmie. Wspólnie z partnerami technologicznymi doradzimy m.in. w obszarach: robotyzacji, cyfryzacji, efektywności środowiskowej lub budowania projektów B+R.

Nasza firma z sukcesem przeszła procedurę akredytacyjną i uzyskała wpis do Bazy Usług Rozwojowych (BUR) prowadzonej przez PARP oraz posiada Certyfikat SUS 2.0, który jest gwarancją wysokiej jakości świadczonych usług. Dzięki temu możemy realizować usługi w obszarze szkoleń i doradztwa z dofinansowaniem ze środków UE. Jesteśmy również członkiem Polskiej Izby Firm Szkoleniowych (PIFS), będącej największą organizacją zrzeszającą firmy szkoleniowe i doradcze w Polsce.

Ulgi podatkowe oraz doradztwo prawne

Doradzamy naszym klientom również w obszarze podatkowym, aby Ci maksymalnie i bezpiecznie korzystali z odpowiednich zwolnień oraz ulg.

Przygotujemy pełną dokumentację i pozyskamy ulgę podatkową w ramach Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Przy współpracy z naszymi partnerami doradzimy Ci, jak skorzystać z ulgi w podatku dochodowym na robotyzację lub na prace B+R. We współpracy z naszym partnerem, kancelarią prawną, pomożemy Ci również w różnych obszarach działalności Twojej firmy. 
 

liczenie pieniędzy